غیر فعال کردن بارگزاری اولیه
  • تنها نهاد مالی حامی تولیدات جامعه ی عشایری کشور
  • تنها نهاد مالی حامی تولیدات جامعه ی عشایری کشور

عشایر کشور تا دو سال آینده از برق شبکه‌ای و خورشیدی برخوردار می شوند

رئیس سازمان امور عشایر ایران :

تا دو سال آینده تمام مناطق عشایری کشور از برق شبکه‌ای و خورشیدی برخوردار می‌شوند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق عشایری به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده ‍در گردهمایی ویدئوکنفرانسی مدیران ستادی و استانی امور عشایر کشور اظهار داشت: تا دو سال آینده تمام مناطق عشایری کشور از نعمت برق شبکه‌ای و خورشیدی برخوردار می‌شوند.

 وی با اشاره به برگزاری نشست با رئیس مرکز آمار ایران در خصوص ضرورت بروزرسانی سرشماری عشایر کوچنده کشور، گفت: موضوع آمار عشایر یک موضوع پایه ای و اساسی است اما در عرصه با جمعیتی مواجه هستیم که عشایر هستند اما در آمار مرکز آمار ایران سرشماری نشده‌اند.

پاپی زاده ادامه داد: از آنجا که در آینده توزیع آرد و سوخت و سایر خدمات به صورت هوشمند انجام خواهد شد بروزرسانی آمار جمعیت عشایر کوچنده کشور ضروری است به همین منظور با تفاهم و همکاری با مرکز آمار ایران سرشماری عشایر کوچنده کشور بروزرسانی می‌شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: در بودجه امسال حدود 2070 میلیارد تومان از محل تبصره ۱۶ تسهیلات ارزان قیمت پیش‌بینی شده و هدف‌گذاری ما این است که حداقل ۵‌ هزار میلیارد تومان از این تسهیلات به عشایر کشور اختصاص یابد.

وی با تاکید به مدیران استانی برای پیگیری سهم عشایر از این تسهیلات از طریق استانداری ها و سایر دستگاه های استانی، گفت: نقدیگی تاثیری زیادی در فعالیت‌های تولیدی دارد و با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی باید نقدینگی بیشتری برای عشایر  تامین کنیم تا بتوانیم سطح تولیدات آنان را افزایش دهیم.

    هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد

ارسال نظر