غیر فعال کردن بارگزاری اولیه
  • تنها نهاد مالی حامی تولیدات جامعه ی عشایری کشور
  • تنها نهاد مالی حامی تولیدات جامعه ی عشایری کشور

زنان عشایری بخش زیادی از تولیدات صنایع دستی و دامداری را انجام می دهند

رئیس سازمان امور عشایر ایران :

بخش زیادی از تولیدات صنایع دستی، دامداری، دامپروری و گیاهان دارویی توسط زنان عشایری انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق عشایری به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران ، عباس پاپی زاده امروز 23 مهرماه در مراسم گرامیداشت روز زنان روستایی و عشایری با اشاره به نقش تامین کنندگی 25 درصد گوشت قرمز توسط عشایر، اظهار داشت: جامعه عشایری چهار برابر نیاز وارداتی کشور گوشت قرمز تولید می کنند.

وی ادامه داد: قسمت زیادی از تولیدات صنایع دستی، دامداری، دامپروری و گیاهان دارویی توسط زنان عشایری انجام می شود.

پاپی‌زاده با اشاره به توجه دولت سیزدهم به عشایر، افزود: در سفرهای استانی هیات دولت، بخش اعتبارات در حوزه عشایر افزایش یافته که انشالله اثر این افزایش را در رفاه مردمان این بخش ببینیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران یادآور شد: با تشکیل 450 صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری وظیفه خودمان را در حوزه تولید زنان عشایری انجام داده ایم.

وی با اشاره به تصویب آیین نامه ساماندهی  عشایر در سال 1384، افزود: در این آیین نامه لحاظ شده 30 دستگاه اجرایی علاوه بر جهاد کشاورزی در قبال عشایر وظیفه مند هستند.

پاپی زاده با اشاره به مشکلات عشایر در بخش های مختلف بهداشت و درمان، راه و آموزش دانش آموزان، از دستگاه های اجرایی و سایر بخش ها خواست وظیفه خود را در قبال عشایر انجام دهند.

مراسم گرامیداشت روز زنان روستایی و عشایری امروز شنبه با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از زنان نمونه و کارآفرین عشایری و روستایی در "سالن اجتماعات توسعه" وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد و در پایان این مراسم از زنان عشایری و روستایی نمونه تقدیر بعمل آمد.

    هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد

ارسال نظر