غیر فعال کردن بارگزاری اولیه
  • تنها نهاد مالی حامی تولیدات جامعه ی عشایری کشور
  • تنها نهاد مالی حامی تولیدات جامعه ی عشایری کشور

عرضه ۵۰۰ هزار راس دام توسط عشایر در تابستان

مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک :

تولید قراردادی ۵۰۰هزار راس دام عشایر در ازای ۹۴هزار تن نهاده دامی منعقد شده که در تابستان عرضه می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی صندوق عشایری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، فضل خرم اظهار داشت: سال گذشته قرارداد ۹۴هزار تن نهاده دامی در ازای تولید قراردادی ۵۰۰هزار راس دام عشایر منعقد شد که تا پایان تیر امسال این دام‌ها به بازار عرضه می‌شوند.

وی با بیان اینکه تولید قراردادی ۱.۵میلیون راس دام در ازای ۱۵۰هزار تن نهاده را در تابستان امسال منعقد می‌کنیم، خاطرنشان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام در صورت نبود تقاضا مکلف به خرید دام تولید شده توسط عشایر است و به دلیل نبود تقاضا، قیمت هرکیلو گوشت ۱۰تا ۲۰هزارتومان کاهش می‌یابد.

خرم ادامه داد: اگر عرضه دام طی ماه‌های تیر و مرداد افزایش یابد و بازار کشش نداشته باشد، در آن مقطع برای صادرات برنامه ریزی می‌کنیم.

مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان با اشاره به تعادل قیمت نهاده دامی در بازار، افزود: طی یک ماه اخیر قیمت نهاده دامی کاهش یافته که انگیزه تولیدکنندگان را افزایش داده  است و چنانچه عرضه دام در برخی مقاطع کم می‌شود برای افزایش وزن و توزیع با کیفیت مناسب‌تر دام است.

وی یادآور شد: جامعه عشایری سالانه 200هزار تن گوشت قرمز معادل ۲۵درصد نیاز کشور را تامین می‌کنند و برآورد می‌کنیم با استمرار طرح تولید قراردادی که طی سه سال آینده، تولید گوشت توسط عشایر با افزایش ۵۰هزارتنی، به ۲۵۰هزار تن در سال برسد

    هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد

ارسال نظر