غیر فعال کردن بارگزاری اولیه
  • تنها نهاد مالی حامی تولیدات جامعه ی عشایری کشور
  • تنها نهاد مالی حامی تولیدات جامعه ی عشایری کشور

امسال پرداخت تسهیلات به عشایر به 2هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد

رئیس سازمان امور عشایر ایران :

سال گذشته 1.6هزار میلیارد تومان تسهیلات به جامعه عشایری پرداخت شد که در سال‌ جاری به دوهزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی صندوق عشایری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شایان نادری در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان این مطلب اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری به ویژه شهرستان کوهرنگ یکی از قطب‌های عشایری کشور است و توجه ویژه ای به استان داریم.

وی افزود: پل گزستان در شهرستان کوهرنگ که به ایلراه ختم می‌شد و انتظار می‌رفت با اعتبار 100میلیارد تومانی تکمیل شود با کمتر از 10میلیارد تومان به اتمام رسید و مسیر 340 کیلومتری که عشایر بختیاری از خوزستان به چهارمحال و بختیاری نقل مکان می‌کردند به 30 الی 40 کیلومتر کاهش می یابد.

نادری بیان داشت: دیگر زیست بوم جامعه عشایری مانند گذشته نیست و باید براساس زیست بوم جدید و با رویکردی جدید برای اقتصاد و معیشت آنان برنامه‌ریزی کنیم و از گردشگری متناسب با این زیست بوم جدید استفاده نماییم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه 35درصد از صنایع دستی کشور را عشایر تولید می‌کنند، افزود: تولید گیاهان دارویی نیز ظرفیتی است که جامعه عشایری می‌توانند در کنار تولید گوشت قرمز از آن بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: آمار عشایر کوچنده کشور به صورت اصولی در حال بروزرسانی است تا ارائه خدمات براساس آمار واقعی به این جامعه ارائه شود.

    هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد

ارسال نظر